Přihlašování na pravidelný kurz kreslení od září 2021 spuštěno!

I když prázdniny ještě nekončí, je nejvyšší čas plánovat naše milované kreslení i na další školní rok, takže tímto spouštím přihlašování do kurzů!

Mohou se hlásit děti i dospělí, k výběru jsou učebna na Ekocentru Trkmanka (pro děti rezervováno zatím čtvrtky odpoledne, dospělí dle zájmu) a provozovna Starovice.  Možné jsou i dopolední individuální lekce v provozovně Starovice.

Hlásit se můžete na můj msgr, popř. e-mail ivana.tesarova@volny.cz. Těším se na Vás!:-)

Příměšťáky poprvé

V době covidové, kdy jsme byli všichni s dětmi doma, mě logicky napadlo, že děti i rodiče potřebují oraz, změnu…a to byl impuls k tomu, abych uspořádala na Ekocentru Trkmanka příměstské výtvarné tábory. Účast byla hojná a děti skvělé. Mimo kreslení a malování proběhly výšlapy, plenéry, hry, cvičení i relax, tak, aby naše tělo i mysl byla v rovnováze. Práci s dětmi jsem milovala už při pravidelných kurzech, ale po těchto táborech jsem nadšená a vím, že příští rok budou zase a určitě ještě lepší:-)!

Pevné zdraví!

Dlouho jsem se hledala, než jsem poznala, že se mám vrátit ke svým kořenům, kdy jsem vždy něco čmárala a tvořila. Jsem šťastná, když můžu malovat, kreslit, vymýšlet kompozice, když mohu být se skupinou stejně naladěných dětí nebo dospělých, kdy společně tvoříme krůček po krůčku naše veledíla. Zvládla jsem první 2 roky na volné noze i 1. koronavlnu a teď se nám tu vlní druhá. Bylo nutné  opět omezit svou činnost, co se týče kurzů (i výstav), ale nebojte se, všechny lekce si nahradíme hned, jak to bude možné. Podzim k tvoření vybízí – venku je sychravo, my máme možnost se zpomalit a zamyslet se, co nám působí radost. Tak to udělejme a potěšme se tím, co máme rádi. Někdo dobrým jídlem, někdo čtením, někdo kreslením. Ať je nám dobře …a tím i naší imunitě. Pevné zdraví a brzy naviděnou!!! Ivana

Originální šaty? No problem!

Už nějakou dobu jsem měla v hlavě myšlenku, že si nechám udělat nějaký textilní kousek s „mým“ motivem.  Původní myšlenkou byl cyklodres nebo sportovní triko, protože jsem nadšená sportovkyně, nakonec mě ale známá navedla na firmu SAAN.CZ, která dělá originální motivy na kabelky, ale nově i na šaty! Dámy z firmy vyzkoušely, jak budou mé návrhy pasovat a myslím, že to dopadlo dobře! Takže já mám oblečení pro sebe jasné:-) I když jsou „moje“, pokud by se Vám líbily, je možno doobjednat i pro Vás,  žádná masovka to nebude, takže budete opravdu originální 🙂

Já a akvarel …..a aquarallye v Brně 26.6.2020 v Artesvět

Není to dlouho, co jsem přišla mimo své oblíbené olejomalby na chuť technice malování s vodou – akvarelu. Protože ráda jezdím na paddle boardu, naučila jsem se jednu zásadní věc – nesnažím se vodu ovládnout, ale spolupracovat s ní! Bude mi ctí Vás navést, jak si lze s vodou vytvořit krásný vztah. A budeme tvořit lehoučká, průsvitná, prostě vodou obohacená dílka.  Budu se na Vás těšit – v Brně, 26.6. v 16.30 v Artesvět! (více info ve FB událostech)

Protože Fortnite:-))

Mám syna v předpubertálním věku. To znamená, že pokud ho netáhneme na sport – a snažíme se fakt hodně, tak sedí u playstationu a paří fortnite. Fenomén dnešní doby. Nerozumím tomu a nechci tomu rozumnět. Každopádně postavičky tam lítaj zajímavé a můj drahý synek si tuto vybral a hezky poprosil – maminko, namaluješ? Co bych neudělala pro děti. Tak vznikl tento počin – 100x4O cm olejomalba.

Je libo akvarel?

Akvarel neboli malování technikou na vodní bázi je nenáročná metoda, kterou se naučí časem každý, kdo se přestane bát toho, že barevný flek, který na papír umístí,  již neodstraní:-). Hold je to o zkoušení a popuštění fantazie. Chtěli byste si se mnou zkusit? 🙂

Poukazy na Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou 6.3. a 13.3. v Brně, ateliér ArteSvět

Ve spolupráci s ateliérem Artesvět na Lidické v Brně pořádám další dvoupátkový kurzík kreslení pravou mozkovou hemisférou. Co Vás čeká? Naučíme se na kresby dívat „trochu jinak“ a pověnujeme se zejména lidským obličejům. Ale použití technik z tohoto kurzu lze využít pak při jakékoliv kresbě či malbě.  Kurz bude probíhat 2 pátky po 3 hodinách, a to 6.3. a 13.3. od 16.30h. Rezervace předem nutná. Děkuji za pochopení!:-)

Pokud chcete udělat radost svým blízkým, neváhejte mě kontaktovat pro zaslání poukazu v pdf. Kontakt: ivana.tesarova@volny.cz nebo 721 577 222.

Středa? Kreslení a malování třeba!

Rádi kreslíte? Nebo máte naopak pocit, že jste se zasekli v kreslení na základní škole? Nevadí. Všechny bloky postupem času odstraníme a naučíme se tomuto přenádhernému řemeslu. V klidu, v malé skupince s naprostou individuální péči a …kávička je samozřejmost:-)

Zkusíte si ošahat různá výtvarná média – tužku, uhel, pastel, akvarel, olejomalbu.

Moc ráda Vás uvítám každou středu – možnost individuálních lekcí i malých skupinek v časech od 9h  do  18h– v provozovně Starovice. Pro rezervaci určitého termínu a bližší info pište na ivana.tesarova@volny.cz nebo tel. 721577222. Těším se na další talenty!